| aronman321 a întrebat:

Am un blog pe plaforma blogspot la castiguri mi-a aparut sa adaug adsense dupa ce am urmat toti pasi la final mi-o aparut asa; Setările de afișare a anunțurilor AdSense
Am lasat asa cum e recomandat.
Problema e ca nu imi afiseaza nici o reclama adsense.
Care imi poate zice cauza dau funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Adsense trebuie sa generezi un cod de reclama. Va fi in format HTML, o insiruire de semne litere si cifre. Acel cod il copii in text document pe desktop, dupa care mergi la orice articol al tau, deschiz articolul ca si cum l-ai edita. Undeva in dreapta sus scrie „text" si „ script"(posibil in loc de script sa scrie altceva). Dai acolo si iti va aparea articolul in format HTML. La sfarsit bagi acel cod cu copy paste. Acel cod reprezinta....scriptul reclamei va fi luat si afisat dupa articol. Codul il poti baga la incepu, la mijloc sau jos, dupa preferinta. Insa mai bine este la inceput sau la sfarsit ca sa nu deranjezi scriptul cumva si strici tot articolul scris. Asa faci la fiecare articol in parte. Reclama va fi afisata dupa ce va fi aprobata de Google Adsenese. Poate dura ceva timp. Trebuie sa ai cel putin 10- 15 articole scrise ca sa se aprobe reclama si site-ul tau mai repede.

Codul il poti obtine facanduti cont la Adsense cu datele tale reale iar apoi generezi un cod de reclama. Daca nu stii cum, sunt destule videocliprui pe Youtube.
Cel putin asa se face pe platforma Wordpress dar si pe Blogspot este asemanator.