Întrebare recomandată | morariu a întrebat:

Am un calculator cu un gtx 1060 si cand incerc sa conectez un al doilea monitor, pe ambele se pun placa video integrata automat. Stie cineva cum sa folosesc pe un monitor placa video dedicata si pe celalalt cea integrata? Pentru al doilea monitor folosesc un cablu vga si nu este conectat la placa video dedicata, dar nu ar trebui sa nu functioneze si pe primul monitor.

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Resursele unui monitor, in cazul tau doua, nu presupune activarea placii dedicate! cand dai drumu la un joc, stunci intra automat si placa video dedicata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai unde ai incercat tu sa setezi ce anume? Setarile de la placa video (de la drivere daca le ai instalate) sau cele de la windows(control panel display )?

| zilog a răspuns:

Cumpara o placa video cu 2 mufe cel putin