| anonim_4396 a întrebat:

Am un cont de Facebook foarte vechi, de pe fostul numar si careia i-am uitat parola.Am incercat sa il caut dar imi apare doar actualul.Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca cauti numele tău, vrei să spui că nu il mai găsesti?
Ar trebui să intrebi unul din prietenii pe care i-ai avut acolo, roaga-l să iti spuna daca mai exista, fiindcă, intre timp, Facebook putea sa il suspende temporar pana la verificarea identitatii, iar dacă nu e făcută intr-un interval de timp (nimeni nu stie cât timp ai la dispozitie, fiindca toti incearca sa rezolve situatia inca din primele zile). ei il suspendă definitiv.
Pe de alta parte, degeaba iti gasesti contul, daca nu mai ai acces la vechiul număr de telefon, ori la emailul de inregistrare, unde ei iti vor trimite mesaj pentru a alege o nouă parola. In acest caz, nu mai e nimic de facut, decat sa il vizitezi, asa cum o face un străin.

1 răspuns:
| Cksihja a răspuns:

Dacă nu l-ai folosit demult este foarte probabil să fie șters sau să fi intrat noul proprietar al numărului de telefon. Numerele de telefon se reutilizează și există probabilitatea ca noul proprietar al numărului să fi încercat să-și facă cont de Facebook și astfel cu resetarea parolei prin număr să pună mâna pe contul tău. Probabil ia schimbat numele sau la șters.