| andrutz12 a întrebat:

Am un cont pe youtube si vreau sa-l sterg de tot ajutati-ma repede.

1 răspuns:
| MrAngelus a răspuns:

Închiderea/ştergerea contului dvs. YouTube va determina ştergerea videoclipurilor, a canalului şi a profilului. De asemenea, nu veţi putea să creaţi un cont nou cu acelaşi nume de utilizator.

Dacă utilizaţi identitatea Google+ pe YouTube, nu veţi putea să ştergeţi doar contul YouTube. Trebuie să treceţi la o versiune inferioară Google+ pentru a putea elimina contul YouTube. Paşii de mai jos nu vor funcţiona, deoarece în setările YouTube nu veţi avea opţiunea de a închide contul.

Dacă doriţi în continuare să închideţi contul YouTube, parcurgeţi paşii de mai jos:

– conectaţi-vă utilizând numele dvs. de utilizator şi parola;
– faceţi clic pe numele de utilizator din colţul din dreapta sus;
– din meniul derulant, faceţi clic pe Setări;
– în fila Prezentare generală, faceţi clic pe butonul de sub adresa dvs. de e-mail cu denumirea Avansat;
– alegeţi butonul Închideţi contul.

Este posibil ca pe site să se afişeze în continuare miniaturi ale videoclipurilor dvs., deoarece actualizarea şi sincronizarea site-ului durează un timp. Vă asigurăm însă că videoclipurile dvs. au fost eliminate de pe site şi că miniaturile vor fi eliminate, de asemenea, în curând.

Dacă doriţi numai să vă dezabonaţi de la listele noastre de corespondenţă, accesaţi opţiunile de e-mail, acestea aflându-se în pagina Setările contului.

pictogramă de alertă Formularul „Redeschiderea contului dvs." a fost retras din data de 6 septembrie 2011. Din păcate, nu veţi mai putea să redeschideţi un cont YouTube pe care l-aţi închis anterior.

Sursa: http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=ro&answer=55759