| sweetys a întrebat:

Am un document format wmv pe mail si nu ma lasa sa-l descarc. Cand pun cursorul pe el imi apare No Preview. Mai am sanse sa-l recuperez?

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Extensia "wmv" (Windows Media Video) ne spune ca e vorba de un fisier video, nu de un document care contine text.
Stii cumva ce contine acel clip? Daca e virusat, s-ar putea sa nu-ti permita descarcarea lui.
Fa un printscreen la mail si incarca poza pe imgur, apoi pune linkul pe TPU.
Sa vedem mai exact despre ce e vorba.

| NGheorghe a răspuns:

O dată ce-i in mail nu-i pierdut ca sa trebuiască recuperat. Nu mai pune cursorul pe el, pune-l pe cuvântul "download" si dai dublu click.

| sweetys explică (pentru NGheorghe):

Am dat, dar nu imi merge sad

| sweetys explică (pentru dannyel86):

Este un ppt facut de mine acum un an si transformat in wmv. Acum o saptamana mergea deacarcat, iar acum nu mai merge. Dau clik pe download si nu se intampla nimic. Iar daca intru de pe telefon, nu imi apare.

| NGheorghe a răspuns:

Încearcă sa intri in mail de pe un (alt) calculator.

| dannyel86 a răspuns (pentru sweetys):

Trimite mailul cu acel atasament catre o alta adresa la care ai acces si ncearca de pe acea adresa la care s-a expediat mesajul o descarcare fisier (Daca adresa e Yahoo, ai putea s-o trimiti pe un Gmail; poate se va descarca mai usor).