| anonim_4396 a întrebat:

Am un driver de la monitor, SyncMaster P2270HD si cand instalez driver-ul, ma pune sa aleg dintre Analog si Digital. Pe care sa il aleg si care este diferenta.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Deci treaba sta asa : Daca monitorul este conectat cu DVI-D alegi digital, iar daca e pe VGA D-Sub 15 il pui pe analog. oricum nu este o mare diferenta intre cele doua
Iar daca ai HDMI accepta doar digital.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Sunt mai prost se fel, cum imi pot da seama daca e DVI-D sau VGA?

| alexboss2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te uti la cablu prietene uita cum arata un cablu vga
https://altex.ro/cablu-vga-vga-myria-my8710-1-8m-negru

si unul DVI
http://altex.ro/cablu-dvi-dual-link-hama-45077-1-8m-gri

Si cel care a spus ca nu e mare diferenta greseste este foarte mare diferenta de aici se vede si diferenta de pret, vga se vede cel mai nasol dintre toate cablurile o sa fac un top

Locul 1: Display Port
Locul 2: HDMI
Locul 3: DVI
Locul 4: VGA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alexboss2020):

Multumesc frumos ca ti-ai facut timp sa scrii atat si sa ma ajuti!

| alexboss2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-a luat mult timp, si da este diferenta dintre DVI si VGA, daca ai la monitor, placa de baza sau placa video DVI iti recomand sa conectezi prin DVI nu prin VGA!