| ktalyn178 a întrebat:

Am un galaxy S II si internet nelimitat prin portalul web n walk. atunci cand nu sunt conectat la o rețea wireless, langa iconita de semnal imi apare cand un E, cand un H, cand un H+. as vrea sa stiu ce semnificație au aceste litere. Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

E=edge. Internetul lucreaza la viteze 2g, adica maxim ~250kbps;
H=HSDPA/ HSUPA=sau High Speed Uplink Packet Access sau High Speed Downlink Packet Access, viteze de pana la 5.76 Mbps.
si H+ care e H inbunatatit, cu viteze de pana la 21. 1mbps. Pe h+ internetul e mai rapi decat pe H, care e mai rapid cu mult peste E.

1 răspuns:
| Ev0luti0n a răspuns:

Salut,

Acele litere apar cand se face schimb de date. Inseamna ca Internetul functioneaza.

Pa, pa.