| Radu997 a întrebat:

Am un home cinema 5.1 Philips si as vrea sa ii mai adaug un subwoofer neamplificat pe langa cel care il are din fabricatie. Se poate intampla ceva sau arde?

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca pui 2 difuzoare in paralel, impedanta scade deci este posibil sa se arda si oricum nu o sa se auda mai tare...Asa ca pune unul amplificat...

| vladsoare a răspuns:

Atata timp cat iesi din normele stok(standard) se pot intampla incidente neprevazute happy Pe scurt, da, se poate arde.