| anonim_4396 a întrebat:

Am un htc desire hd, inregistrat cu un cont gmail, dar nu pot descarca aplicatii din android market. imi spune ca nu il recunoaste. ce fac?

1 răspuns:
| Yugeen a răspuns:

Buna,
Ce anume nu iti este recunoscut, telefonul sau contul de e-mail?
Ai incercat sa te loghezi atat de pe 3G cat si de pe Wi-Fi, eventual cu un cont diferit (pe care il poti schimba din options/menu adica primul butonul din stanga-jos)?

Verifica deasemeni sa ai (la telefon):
*** spatiu liber (cel putin 20Mb),
*** memorie libera suficienta (macar 50-60 Mb),
*** verifica si antivirusul (ar trebui sa ai preinstalat "F-Secure") sa nu iti blocheze ceva si intr-un final:
*** verifica setarile din Applications-Settings-Applications si vezi sa fie bifata (sau dupa caz, sa nu fie bifata -incearca in ambele moduri-) optiunea "Unknown sources".

Sper ca am acoperit problema ta... pentru ca, sincer sa fiu, este aproape irelevant ceea ce ai scris in descrierea problemei... parca ai scris cu sictir, ca si cand nu ai fi facut-o pentru tine.
Daca revii cu o explicatie mai umana, cu mesajul de eroare reprodus exact, etc. poate o sa gasesti o solutie in cazul in care nu te ajuta ce ti-am scris eu.

Succes! happy