| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop acer aspire 5315...intel celeron,(1, 73GHz, 533 MHz FSB, 1 MG L2 cache...si vreau sa il schimb cu unul de ( 2.5 GHz, FSB 800, 1MB L2 cache).
Merge sau trebuie sa schimb placa de baza?

3 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Salut. In mod normal nu ar trebui sa fie nici o problema, insa cel mai bine intreaba la un service autorizat Acer daca poti face aceasta modificare pe nbk'ul tau.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff buna ca sa ncep cu partea buna e ca poti sa-l schimbi dar trebuie sa te asiguri de o chestie foarte importanta sa vezi daca sursa ta este destul de puternica pentru procesorul cel nou si in al doilea rand placa de baza nu e chiar asa importanta pentru ca nu schimbi cu o foarte mare diferenta adica cu 0, 8 GHz ma rog baftawinking postat de ovidiu