| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Acer si cand intru pe Youtube (de pe Chrome) si vreau sa vad un videoclip la o calitate mai mare de 720 p imi apare lag-ul. Mentionez ca nu este vina conexiunii la internet. Mai mentionez ca am si ultima versiune de Flash Player si tot in lag merge? Help ce fac?

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Este cam slabut un dual core, si hdd de 5400 este slabut
pe Youtube 720p o sa mearga mai greu sau deloc
cumpara un core2duo la 2, 5 ghz minim
sau
un core 2 quad de la Intel calculator complet este intre 200 si 400 lei
scapi de necazuri specifica ca vrei hdd de 7200rpm si 4gb ram

5 răspunsuri:
| Anonimbot a răspuns:

E placa video prea slaba si la mine eu am Asus si la fel

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Este vorba de configuratia laptopului, adica
procesor, placa video si ram in principal
0771522843 pentru suport

| rodicamartinovici a răspuns:

Componentele laptop-ului banuiesc ca sunt slabe, placa video, procesor, memoria RAM etc.
Am avut aceeasi problema la laptop-ul meu vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rodicamartinovici):

Aici sunt specificatiile lui, nu cred ca sunt chiar asa de slabe. Arunca un ochi te rog: https://www.acer.com/datasheets/2012/4876/V5-551/NX.M44ET.001.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LasleaIoan1972):

Aici sunt specificatiile lui, nu cred ca sunt chiar asa de slabe. Arunca un ochi aici te rog: https://www.acer.com/datasheets/2012/4876/V5-551/NX.M44ET.001.html