| Anuta2012 a întrebat:

Am un laptop Android. Cum pot sa fac sa aiba Windows 7? Se poate descarca de pe net, free? Lasati-mi un link.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Se poate dar știi că este un sistem de operare proprietar Microsoft dar cei de la Microsoft te lasă să îl folosești gratuit 120 de zile(cu rearm) apoi de îl vrei trebuie sa îi cumperi licența.Cât despre laptop, asta îi altă poveste. Dacă a fost softat din fabrică cu un sistem de operare bazat pe Linux(da Android este Linux) recomandarea mea este să folosești tot un sistem de operare bazat pe Linux(nu recomand Ubuntu că îi praf dar cum îi mediatizat puternic userii cred că doar Ubuntu este Linux și NU este așa) asta pentru a prevenii uzura în exces a componentelor hardware și reducerea fiabilității acestuia.Asta e principala cauză pentru care se ajung cu laptopurile în service-uri după ce le expiră garanțiile sau chiar în garanție, că românu fiind un cioban cibernetic înnescut se bazează pe folclorisme idioate și nu respectă recomandările specialiștilor(adevărați nu tentativelor).Un link pentru Windows 7 ar fi:
http://www.softpedia.com/
iar pentru o distro de linux încearcă:
http://distrowatch.com/index.php?language=RO
una de aici care crezi că ți se potrivește mai mult pentru nevoile tale.Succes