| Andreiandrei2000 a întrebat:

Am un laptop Asus i7 mai vechi. Acum 2 luni i-am schimbat displayul si cablu care face legatura intre display si placa de baza. Inaite sa le schimb se vedeau dungi verzi pe ecran si daca miscam ecranul si revedea, Vad ca i-a trepatat. La inceput cand il aprindeam se vedea mai slabut, apoi a inceput sa daca de 2-3 ori pe zi si acum face de zeci de ori asa si trebuie sa misc ecranul ca sa-si revina, e ciudat ca displayul si cablul sunt noi si face aceiasi problema.

2 răspunsuri:
| costinvlad a răspuns:

Procesorul sau ceva de pe placa de baza, sau poate ram-ul.

| Andreiandrei2000 explică (pentru costinvlad):

Cred ca da, daca il tin foarte mult deschis atunci apar probleme, dau daca ma uit la ceva care necesita mai multa procesare de ex un film full hd.