| danyel2012 a întrebat:

Am un laptop compaq f500 presario si cand il aprind ecranul este complet alb.Inainte sa am problema asta pe ecran imi aparea cateva dungi orizontale verzi cand miscam de display...la putin timp dupa ecranul a devenit alb.De la ce sa fie si daca pot sa il fac acasa?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa video! Din pacate cred ca-ti iei adio de la el! sad

| xBro a răspuns:

Iti ramane alb, sau ti se face alb la inceput si dupa numai apare nimic?, s-ar putea sa fie placa video, du-te la un service auto de pc-uri si te ajuta specialistii aia, Bafta!

| danyel2012 explică (pentru xBro):

Eu merg pe el acum pe iesirea video aceea functioneaza...l-am desfacut azi si am vazut ca 3 firicele de la baza benzii sunt topite...am fost cu el la un specialist si mi s-a spus ca nu poate sa il faca ori nu avea chef nu stiu ca nu prea era de incredere

| danyel2012 explică:

Am uitat sa mentionez ca iesirea video functioneaza...l-am desfacut azi si am vazut ca banda e putin topita la baza cred ca din cauza caldurii degajate de cooler. oare banda este de vina pentru ecranul alb?