| radu32 a întrebat:

Am un laptop Asus Vivobook și am creat un stick usb cu Windows 10.Am încercat să bootez, pornește după care îmi spune "No image found" bun. Apoi am dat disable la secure boot și la fast boot, am apăsat pe F10 (save & exit) apoi după restartare am apăsat escape de multe ori, au apărut trei variante de pornire, am ales usb-ul și nimic din nou se incarca și spune "no image found". M-am enervat și am făcut un stick usb cu Xubuntu și pac s-a instalat și merge (eu am folosit mult Ubuntu și Xubuntu) am folosit Rufus și pentru Windows și pentru Xubuntu. Am setat Rufus și pe : " GPT - Uefi non CMS și MBR - Bios ore Uefi dar degeaba. Are cineva vreo idee, vreo soluție că mă dispera deja și am nevoie de Windows 10. Nu sunt eu mare "meșter" cu tehnica... mai știu una alta dar am ajuns la capăt și nu mai știu ce să fac! Dacă mă puteți ajuta cu ceva soluții, sfaturi, etc. rămân recunoscător! O seară bună și multă sănătate!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta softul "media creation tool". altceva nu ai nevoie.

4 răspunsuri:
| radu32 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! Dar nu se descarcă un ISO de la Microsoft? Eu am windows-ul meu (tot ISO) nu poate acest soft sa folosească iso-ul meu sau îmi descarcă un ISO la care trebuie să am un KEY ori e demo/trial? Vă mulțumesc și o seară bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru radu32):

Nu trebuie descarcat, alegi versiunea si iti cere cheia cand instalezi. Poti si cu iso si rufus dar e mai greu

| radu32 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult! O zi bună și multă sănătate! happy

| VideotutorialePC a răspuns:

Creat un stick usb cu Windows 10
1 video aici https://youtu.be/wtWXbV9j_l8

2 video aici https://youtu.be/26rT43iQA5I

3 video aici https://youtu.be/-BT_msFOCUw