| vladvlad23 a întrebat:

Am un laptop cu camera incorporata si de curand mi-am reinstalat windows. Am windows 7. In Windows xp stiu ca gasesc camera in control panel. Dar in windows 7 unde o gasesc? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca intri in My Computer ar trebui sa ai USB Video Device sau iconul camerei si de acolo o si deschizi.
Deoarece ti-ai reinstalat OS s-ar putea sa trebuiasca reinstalata si camera. Daca nu ai gasit-o cum ti-am spus atunci trebuie s-o reinstalezi asa: Start/Control Panel/Scanners and Cameras si ar trebui sa ai iconul camerei ori USB Video Device. Dai clic pe ce ai si intra o fereastra de instalare Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| vladvlad23 explică:

Majoritatea raspunsurilor sunt pentru windows xp. Am windows 7 nu xp. Sunt total diferite. Intrebarea era simpla. Cum sa fac sa imi gaseasca driverul de camera?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Intra la My computer.winking
Sau da la cautare in calculator si scrie "camera" sau ma rog cum se numeste; la mine e Acer crystal camera.

Pa, pa.

| TheRisk a răspuns:

Ai cumva vreun driver pentru ea? Uite-te pe cd-ul placii de baza daca ai...