| •• a întrebat:

Am un laptop Packard Bell si nu stiu ce placa audio are. Am nevoie de driver la el! Care Ma Ajuta? Va rog Fundita

2 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Wifi, nu prea o nimerisi. Everestul se baseaza fix pe drivere cand iti afiseaza configuratia calculatorului, deci fara drivere ciuciu everest. Pt baiatu cu packard bellu, vezi ca laptopul tau are un serial pe el, pe spate. Intri pe siteul producatorului, adica... aici : http://www.packardbell.com/index.html si introduci seria respectiva. Te va duce la o pagina cu un laptop ca al tau de unde sa iti alegi ce te intereseaza. Iei de acolo ce ai nevoie. Daca tot nu te descurci adauga-ma pe mess (mitrynicolae@yahoo.com) si ti-l fac eu.

| Oxandero a răspuns:

Salut! Ca sa aflii ce placa audio are laptop-ul tau poti downloada Everest de la acest link http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml E usor de instalat si iti arata toate compnentele sistemului pe care il ai, inclusiv placa audio. Apoi poti sa cauti driver-ul pe pagina producatorului sau pe google.
Bafta!