| anonim_4396 a întrebat:

Am un modem Huawei HG655b, el emite semnal wireless dar nu pot sa ma conectez la retea nicidecum.Ieri imi detecta reteaua, azi nu.Am incercat cu diferite placi de retea, adaptoare dar nimic.Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Modem? Poate router, acesta emite semnal wireless, bineinteles daca este conectat la retea. Nu spui un lucru esential: ai laptop, care are modem wireless incorporat ori ai un PC la care trebuie sa ai un modem wireless extern. Daca ai laptop ori PC cu modem wireless cred ca trebuie sa instalezi internetul. Conecteaza router-ul la energie electrica si la internet si incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare New Connection Wizard unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| Azlat a răspuns:

Trebuia resetat modemul, multumesc pentru raspuns.