| Ivanov_Casian_1995 a întrebat:

Am un monitor, nu e full hd, si trebuie sa il conectez la placa video, aceasta are dvi hdmi dar nu are vga si am cumparat un adaptor dar nu merge, ori adaptorul e de vina ori intrarea in placa.
Intrebarea mea este: Nu as risca sa cumpar un cablu pentru monitor dvi-dvi sa ma trezesc ca nu merge, ar fi mai bine sa cumpar un cablu dvi-hdmi, dar afecteaza cu ceva? sau e ok sa il cumpar?

5 răspunsuri:
| GamesAndrey a răspuns:

De obicei monitorul vine cu cablu hdmi, monitorul meu are hdmi si vga si am cumparat degeaba cablu vga ca deja venise monitorul cu cablul acela. Daca nu gasesti vreun cablu hdmi e ok sa cumperi unul.

| Ivanov_Casian_1995 explică (pentru GamesAndrey):

Nu cred ca ai inteles, monitorul are doar vga si dvi, iar cu vga nu pot pune ca nu are placa iar cu adpator in dvi nu a mers, din cauza adaptorului sau intrarea in placa video, asadar am intrebat daca pot cumpara un cablu dvi-hdmi, dvi in monitor si hdmi in placa, si daca afecteaza cu ceva ca nu e dvi-dvi sau hdmi-hdmi.

| GamesAndrey a răspuns (pentru Ivanov_Casian_1995):

Wow, m-ai indus in eroare grav, nu trebuie sa cumperi enspemii de cabluri, trebuie sa te uiti la placa video ce intrari are si cu monitorul la fel, daca gasesti ceva in comun cumperi cablul respectiv. Exemplu: daca placa video are intrare doar vga, si monitorul are orice intrare dar NU vga nu se potrivesc si nu ai cum sa conectezi monitorul.

| Ivanov_Casian_1995 explică (pentru GamesAndrey):

Ori nu stiu eu sa explic ori nu intelegi tu, am menionat ce intrari are fiecare dar pe mine ma intereseaza daca pot cumpara un cablu dvi-hdmi sa conectez monitorul si placa video... am mentionat si motivul pentru care vreau sa fac asta.

| GamesAndrey a răspuns (pentru Ivanov_Casian_1995):

Da