| Nokitochikushi a întrebat:

Am un mp4, si nu are difuzor. As vrea sa fac cumva sa pun niste difuzoare mari la el, si sa se auda tare ca vreau sa pun pe bicicleta.
Ce imi trebuie sa fac ca difuzoarele sa se auda tare?
banuiesc ca imi trebuie un amplificator dar, nu se poate face asa ceva? si cum se monteaza?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ba da. Ţi-l fac eu numai ca o să îţi iese un preţ de te sperii.
Sau uite cumpără un set de boxe pentru PC şi modifică la intrarea în alimentare astfel.De după diodele de redresare lipeşte 2 fire(de preferat de culori diferite roşui şi negru şi ia o mufă de la ceva ce se alimentează pe 9 v(walky-talky de exemplu) şi adaug-o la fire respectând polaritatea şi apoi poţi folosi boxele oriunde vrei dar nu uita de bateria de 9 v.Mai mult îţi explic în privat