| ThePoet a întrebat:

Am un Nokia C3 nou cumparat si doresc sa ma conectez la wireless-ul de la mine de acasa. Din pacate este parolat si asta imi da batai de cap. Am gasit user-ul si parola, dar nu reusesc sa ma conectez. Imi spune "Introdu parola (sens. mj./mine.)", iar eu o introduc si oricum imi spune ca siguranta este incorecta. Am incercat sa introduc doar userul, doar parola, ambele, ambele cu slash...tot nimic. Stie cineva de ce nu reusesc sa ma conectez? Trebuie sa mai umblu la setari?

Răspuns Câştigător
| emmyl a răspuns:

Trebiue să scrii parola de pe PC-ul pe care ai creat rețeaua Wireless. Intră la Control Panel "Network and Internet" apoi "Manage Wireless Networks" alege wireless-ul, apoi clic dreapta, "proprietăți" apoi"security". Apoi "show characters". Acum vezi parola care trebuie să o scrii.
Succes!