| robertdutu2000 a întrebat:

Am un pc care face overheating atunci cand ma joc un joc care solicita calculatorul. Inainte nu facea asa. Am schimbat pasta termoconductoare si la placa video si la procesor, l-am curatat de praf, am verificat daca ventilatoarele merg bine si am reinstalat si windowsul, insa nimic nu a ajutat. Programele care monitorizeaza temperaturile imi arata ca procesorul si placa video sunt ok, insa placa de baza se incalzeste foarte tare. Nu sunt sigur, dar cred ca sursa ar putea fi stricata. Calculatorul se inchide si se incalzeste foarte tare, sunetul din casti se bruiaza, apoi se deschide din nou fara vreo eroare afisata sau bluescreen(doar restart). Componentele calculatorului: gtx 950 2gb, i5 6402p 2. 8ghz, mobo Asus h110m-k si o sursa de 450w highpower eco II. Pareri?

2 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

S-ar putea sa ai o problema mai complexa si sursa sa nu mai scoata curentul necesar pentru toate componentele... iar in momentul in care nu mai ai curent sa se reseteze.

| GdX a răspuns:

Verifica tensiunea in prize. Daca aceasta este in regula (220-240) schimba sursa calculatorului. Pune una de 550W.