| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am o placa video un rtx 3070 founders edition si de ceva timp mi se incinge cam tare in jocuri, cu ventilatoarele la maxim temperatura nu trece de 82-83 de grade dar daca micsorez turatia ventilatoarelor de exemplu la jumatate temperatura trece si de 90 de grade in jocuri.
De la ce credeti ca ar putea fi temperaturile astea asa mari?
O trebui schimbata pasta termoconductoare la ea?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

E absolut normal sa se incinga in jocuri! Daca vrei sa nu se incinga asa tare atunci joaca si tu la setari de joc mai mici NU la setari maxime...