| Dinu_Rares_1998 a întrebat:

Buna!,am un calculator cu componentele Procesor:E5 2650v2, Placa video:Gtx 1650 Zotac Gaming 16 gb ram ssd 240 gb si hdd 500 gb sursa 825WPlaca de baza Dell Inc 0WN7Y6 cu dual socket processor, si de ceva vreme tot am probleme cu el in jocuri dar si uneori cand nu ma joc.
Uitati care e problema de ceva vreme am freezuri in jocuri adica ma joc vreo 10-15 minute si dupa efectiv mi-se blocheaza pc ul nu mai pot sa ma joc nu pot sa ies pe desktop si mi se stinge monitorul adica ca si cum calculatorul ar fi inchis si nu ar mai detecta monitorul ca pc este pornit, dar cand iau freezurile acestea nu mi se inchide pc-ul pur si simplu el merge(ruleaza) si nu mai aud nici jocul dar in fivem mai auzeam cand treceau playerii si vorbeau.
Am verificat temperaturile la procesor sta in jocuri maxim in 48 de grade si placa video maxim 58 cu ventilatoarele date la maxim din MSI Afterburner, acum intrebarea e de la ce componenta fine problema asta? Eu cred ca de la placa video s-ar putea ca dupa ceva timp sa se stinga si sa nu mai dea imagine la monitor.Va rog eu mult sa imi spuneti de la ce componenta e problema tin sa mentionez ca in trecum am avut probleme cu procesorul cu gradele dar le-am rezolvat am schimbat pasta termoconductoare si am dat viteza ventilatoarelor coolerului pe care il racea mai tare si am rezolvat problema dar tin iar sa mentionez ca am facut stress test la procesor si la placa video si nu s-a intamplat cum se intampla in jocuri dar de obicei freezurile acelea in care monitorul nu mai captura de pe placa video cred* se intampla de aproape de fiecare data in jocuri in orice joc! Va rog sa ma ajutati! Dauu funda! Alte informatii imi scrieti aici la intrebarea mea si va rasupund imediat!

Răspuns Câştigător
| Paduraru_Stefanut_1990 a răspuns:

Incearca sa-l duci la garantie ( daca o mai ai, totusi cred ca o mai ai ca placa video e partial noua ), daca auzeai in FiveM jucatorii pe voice chat inseamna ca procesorul randa jocul ( adica procesorul mergea perfect ) cred ca problema e de la placa video sau de la monitor, incearca sa-l duci la garantie ( daca e prebuilt ) daca nu daca mai ai garantia la toate componentele sa le duci pe rand la garantie sa le inspecteze aia, sau incearca sa testezi calculatorul pe alt monitor