| Mriio a întrebat:

Salut, nu prea le am cu pc urile dar, se potriveste sursa asta cu aceasta placa de baza: sursa Corsair CV450, 80+ Bronze, 450W
Placa de baza Asrock h110M-K

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Conteaza si ce pui pe placa de de baza adica procesor, placa video etc asa nu putem sti doar din placa de baza.
Ne intereseaza ce consum are procesorul si placa video, daca sunt foarte puternice s-ar putea sa nu ajunga acesti 450 W, daca nu e vreun sistem puternic de gaming iti va fi de ajuns.

| lpavel a răspuns:

Acum orice sursa ai lua toate se potrivesc cu placile de baza! Acum 10 ani era altfel...

| NLS a răspuns:

Se potriveste fizic cu orice placa de baza, DAR ce procesor si ce placa video ai de gand sa pui in sistem?
Asta ca sa afli daca ajung 450W.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. orice sursa moderna merge cu orice placa de baza moderna. Nu o sa fie probleme. Atata sa te asiguri ca componentele (procesor si placa video) le ajung 450 wati.

| Mriio explică:

Salut, nu e ceva wow, e un pc de modat la unele jocuri si am un i3 7100 si un gt 1030 low profile de 2gb, nu e de gaming si cu componentele astea imi fac treaba lejer dat fiidn faptul ca am lucrat pe ceva si mai vechi