| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Bună ziua am o problemă cu calculatorul, problema este că când mă joc după o oră se restartează singur! Temperatura procesorului este normală! L-am curăţat şi de praf degeaba tot aşa face calculatorul îl am de 3 ani şi nu am avut probleme cu el! Acum de 2 săptămâni tot aşa face mam gândit că poate fi de la sursă! Sursa este noua sirtec 550w! De la ce poate fi? Componentele calculatorului: Amd A10 6800k 4.1 ghz procesorul placa video Amd r9 270x 2bg ram 8 gb ram!

8 răspunsuri:
| PinkCutePeach a răspuns:

La mine cateodata rar imi face, instalaza alt windows

| Valentin_Vali_1998_1858 explică (pentru PinkCutePeach):

Windowsul îl am de 3 luni şi merge foarte bine faţă de cel avut ( windows 7)! Şi dacă tu l-ai schimbat îţi mai face aşa?

| PinkCutePeach a răspuns (pentru Valentin_Vali_1998_1858):

Rareo ori imi face la windows10, la windows 7 nu

| Valentin_Vali_1998_1858 explică (pentru PinkCutePeach):

Si dacă nu îl schimb ce se poate întâmpla?

| ThePotatoMaster a răspuns:

Vad ca ai componente AMD, procesor si placa video. Posibil daca ai cumparat o placa de baza mai ieftina la momentul acela, placa AMD sa traga prea multa putere din placa, nu din conector (daca ai un conector la placa) si procesorul trage si el mult. Recomand sa imi spui placa de baza, sa vezi specificatile la TOT ce ai in calculator, si sa vezi daca 550 w ar fi destul.

| Valentin_Vali_1998_1858 explică (pentru ThePotatoMaster):

Eu calculatorul l-am cumpărat din magazin cu totul am placa de baza asrock fm2a88m-hd!

| PinkCutePeach a răspuns (pentru Valentin_Vali_1998_1858):

Nu-l asculta nu cont ce placa ai
si ref la windows nu se intampla nimic doar ca asa iti va face mereu

| Drew_Armando_1995 a răspuns:

Da trebuie instalat windows-u mai o data! la mine era pe secunde si se reseta! Da bafta si vezi cum faci la partiti