| Begnun7459 a întrebat:

Am un procesor Amd athlon 64 3000+ socket am2. Pot sa pun un procesor socket am2 Amd dual core

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Teoretic da, insa mai bine ai cauta modelul placii de baza la producator si i-a manualul acesteia. Acolo scrie clar ce procesoare suporta.
Bafta si daca te intereseaza si alte lucruri interesante despre calc poti trage un ochi aici: http://www.tutorialepc.ro

| KodrutZ a răspuns:

Daca tii musai... oricum, o sa pui un procesor deja depasit in locul unui alt procesor depasit. Nu e mare progres...

| Thornado a răspuns:

Daca placa de baza suporta socket AM2, e clar ca poti monta orice procesor cu acest soclu. Bafta!