| randiboy17 a întrebat:

Am un router Netis WF2419 la care am oprit wireless-ul din setari, iar dupa asta, calculatorul nu il mai vede, si nu pot sa ii accesez pagina de configurare. Am incercat sa ii dau reset cu butonul din spate, dar nu se reseteaza.
Garantia de la el nu o mai am.
Cum as putea sa il resetez ca sa revin la setarile din fabrica?

4 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Cand rooter-ul este aprins te conectezi la el prin cablu de net. Un capat in pc, celalalt in unul din cele 4 porturi.

Ar trebui sa poti accesa pagina asa.

Daca nu iti merge trebuie sa tii apasat pe butonul de reset cateva secunde pentru a reveni la setarile default.

| K0sti a răspuns:

Il accesezi prin cablu, cum e si normal!

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poate nu ai facut procedura corect. Daca nu se reseteaza du-l la garantie.

Ca sa poti accesa din nou, ar trebui sa il bagi cu cablul direct in calculator si sa il accesezi asa, din browser pe ip-ul lui default.

| randiboy17 explică (pentru DrGeorge):

Nici asa nu il vede. Si degeaba tin apasat pe reset ca nu se intampla nimic