| 1Chris1 a întrebat:

Am un smartphone Samsung Galaxy Next Turbo si azi nu-mi mai mergea touch-ul si l-am oprit. Acum nu mai porneste, adica imi apare acolo Samsung si asa ramane.

Ce o fi patit si cum pot sa rezolv? In soft cum intru sa-l resetez?

2 răspunsuri:
| iamSeBy a răspuns:

Stingi telefonul, apoi intri in recovery mod (apesi pe butonul home si in acelasi timp pe power si le ti apasate pana se aprinde) apoi in meniul ala care iti nu o sa iti mearga touch-ul. Pentru a umbla printre optiuni folosesti volum up/down, te duci la data wipe/factory reset si selectezi prin apasarea butonului home. Apoi ii dai reboot phone. O sa iti stearga tot ce ai pe telefon chestia asta (ramane doar ce ai pe card), dar ar trebui sa mearga apoi.

| miTzuliK93 a răspuns:

Tine apasat pe: Volume UP + Home + Power simultan. Cand apare logo-ul da drumul la butonul de Power. In Recovery Menu, da drumul si la butonul Home si apoi la cel de volum.