| mortix123 a întrebat:

Am un ssd si un hard disk de la vechiul calculator. Calculatorul nu vede hard disk-ul(aproape plin) nici macar in disk management. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

In BIOS sau UEFI le vezi?

| mortix123 explică (pentru flixbuster):

Nu stiu cum sa ajung acolo laughing

| PainTech a răspuns (pentru mortix123):

Cand deschizi computerul iti apare undeva in colt "Press F1/DEL/F2/etc. to enter BIOS". Asta daca nu ai optiune de fast boot enabled.

| PainTech a răspuns:

Ai conectat corect AMBELE ( unul pentru data si unul pentru curent electric ) cabluri la hard disk?

| mortix123 explică (pentru PainTech):

Am intrat in bios si nu stiu exact pe ce am apasat dar merge, multumesc

| flixbuster a răspuns (pentru mortix123):

Ce merge? Sa intri in BIOS sau HDD-ul?