| MasterGamer1995 a întrebat:

Am un telefon cu 1GB RAM și procesor 1.2 GHz
Se numește ALCATEL Pop 2(Orange Roya)
Am android 4.4.4 pe el. Vreau să știu care e versiunea maximă care mi-ar funcționa rapid. Nu foarte, dar nici încet. Și eventual, aș dori o metodă prin care îl pot upgrada.
Telefonul este rootat.

5 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu incerci sa iti faci tu de cap cu el pentru ca daca nu ai idee ce faci risti sa il strici. De obicei cand faci upgrade la android telefonul va folosii mai multe resurse si asa apare lag-ul. O versiune mai noua/mare la android este conceputa avand in minte telefoanele care apar in acel sezon. Stii cum e azi ai telefon de high tech si maine ai o caramida. Daca nu te lasa sa instalezi alt android oficial pe el bine ar fi sa nu bagi altul. Ii bagi cyanogenmod daca vrei alt android(neoficial cu defecte). Am bagat cyanogenmod pe un galaxy mini daca nu ma insel a avut android 2.3 si i am bagat 4.0 merge ok insa se blocheaza de multe ori are lag trebuie sa ii maresc frecventa la procesor sa mearga cum trebuie ceea ce rupe la baterie dar pentru un telefon cu daca nu ma insel 300 sau 400 mb de ram e admirabil deci nu ai de ce sa iti faci griji daca piesa asta de muzeu duce 4.0 al tau nu cred ca va avea probleme

| MasterGamer1995 explică (pentru Bobby711):

Deci pe care versiune ar merge mai bine? Pe 5.0 sau 6.0?

| Bobby711 a răspuns (pentru MasterGamer1995):

5.va merge si 6 insa ti am zis nu e oficial are probleme si nu e optimizat cum trebuie(fata de original)

| MasterGamer1995 explică (pentru Bobby711):

Merci.

| Bobby711 a răspuns (pentru MasterGamer1995):

No problem