| Aloh123 a întrebat:

Am un telefon cu taci, care din graseala l-am scapat jos si mi s-a spart ecranul dar cand pun mana unde este spart nu se simte dc si cum as putea sa scap de acea spartura (tlefonul e in garanti oare mi-l face )? plizz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| oany98 a răspuns:

Dca spartura nu se vede sau nu se simte inseamna k ecranul este spart in interior si poate fi reparat doar de un specialist in domeniu... daca este in garantie cred ca ti-l repara

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia functioneaza doar pentru defectiuni datorate producatorului si nu pentru cele din vina utilizatorului, astfel ca va trebui sa platesti pentru reparatie. Numai bine!

| lrls a răspuns:

Nu prea sa poate reface. daca nu se simte inseamna ca spartura e in ecranul mai din interior.nu stiu exac, nu cred.incearca si vezi daca se poate reface(foloste garantia) bafta!

| anonima01 a răspuns:

Si eu mi-am spart ecranu la a meu si e tot in garantie da nu ti-l repara.

| reflection13 a răspuns:

Garantia se poate folosi doar in cazul in care defectul e din fabricatie. Tu il poti trimite in garantie dar ti-l vor returna cu garantia anulata pe motiv de soc tehnic.

| RoB28cuFunda44 a răspuns:

E simplu! Il duci la GSM si iti pune un ecran nou. Te costa vreo 30 lei. big grin

| MadalinaRaluca a răspuns:

Nu poti avea telefon cu "taci"...ce vrei sa zici prin "nu se simte dc'?