| lost.in.rain a întrebat:

Am un tv marca Shov. Am scapat telecomanda tv-ului jos, si nu stiu ce s-a intamplat ca tv-ul a intrat in programul de submeniu, si a ramas blocat pe un singur post. Telecomanda e ca si inexistenta, butoanele tv-ului nu raspund la comenzi. Pe ecran apare in mod aleatoriu scris "red gain 32", "green gain", "blue gain" etc.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Cum sa scot tv-ul din submeniu?
Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula toate televizoarele au si butoane, in caz ca nu functioneaza telecomanada, asa ca incearca de la butoanele televizorului. Daca chiar nu are butoane atunci va trebui sa vezi daca se poate repara telecomanda ori sa cumperi o telecomanda noua. Succes!

| ed23tm a răspuns:

Sa blocat televizorul
cel mai bine du-te la un Tv service.