| kMirke a întrebat:

Am un TV Samsung 6200 și vreau să fac abonament la Netflix.
Și am nevoie de internet.
Pot să conectez cumva TV-ul la internet fără să mut cablul dintr-o cameră în alta?
Am router - wifi, dacă ajută la ceva
Help!

2 răspunsuri:
| Pizzalacutie a răspuns:

In primul rand, tv-ul are wifi?
Daca da, conecteaza televizorul la wifi. Daca nu, are mufa de internet? Daca da, cauta pe net ethernet over power line. Practic te lasa sa folosesti reteaua electrica pe post de cablu de internet. (Uite aici un exemplu: https://m.emag.ro/......E89VNBBBM/ ). Daca nu televizorul nu are mufa de net, asta inseamna ca probabil televizorul tau nu e un smart tv, astfel nu poti sa te uiti la netglix de pe el.
Sper ca te-am ajutat happy

| Sicobean_Diana_1992 a răspuns:

Poti conecta TV la smartphone/tableta sau laptop.
Eu asa folosesc netflixul.