| Goby99 a întrebat:

Am o problema. Vreau sa imi fac abonament la rds cu fiberlink 200 si am fost sfatuit sa nu imi iau router de la ei pentru a mai plati 5 lei in plus pe abonament si sa imi iau un router al meu. Am gasit un router bun cu 2 antene Netis dar e 10/100. care sunt 10/100/1000 sunt scumpe si la mana a doua si nu am bani. Daca imi cumpar acest router si conectez cablul de internet de 200 la el si dupa in pc voi primi 200 mbps sau doar cat duce router-ul, adica maxim 100? Stiu ca la semnalul wi-fi nu voi primi mai mult decat de la un router normal de pe telefon, dar cand conectez cablul din router in pc sa stiu daca a meritat sau e ca si cand as avea 100 mbps si nu am rezolvat nimic. Orice raspuns ma ajuta si dau funda rapid fiindca am nevoie rapid de un raspuns. Multumesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai prastie router de la tp link care e 100 ron duce maxim 300mbps