| YourDailyApple a întrebat:

Am vazut la cineva pe calculator ca si-a pus pe desktop sa-i apara data si starea vremii, cate grade sunt si ce fenomene meteo. Stie cineva cum se face?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Atunci trebuie sa le descarci de aici http://www.stealthsettings.com/......ws-xp.html Da clik pe ''Windows 7 Sidebar for XP'' (are culoarea mov si este pe la mijlocul paginii dupa instructiuni de lansare gadget sidebar)

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce windows ai? du-te in start si scrie gadgeturi desktop in bara de cautare. Ti se va deschide o fereastra in care ai ceea ce doresti tu adica starea vremii, calendar, ceas... Le pui pe desktop prin dublu clik si apoi le faci configurarea la fiecare in parte! Succes!

| Narcis2007 a răspuns:

Widget... daca ai w7 e mai usor... daca nu du-te pe widgets.yahoo.com

| keytao a răspuns:

YoWindow :http://letitbit.net/......e.rar.html
YoWindow este un alt program de prognoza meteo. În plus faţă de previziunile vă arată un peisaj virtual care reflectă climatul este in orasul tau sau oriunde în lume.

Pe baza datelor de pe vreme, YoWindow a crea o imagine animată a unui bucolic rural: daca ploua, veţi vedea ploaie, atunci când soarele este setare, veţi vedea ca a doua zi dispare.

Informaţiile furnizate YoWindow este mai mult decât adecvată: temperatura, vant, umiditate, ploaie, zăpadă... Atât ora curentă ca previziunile pentru câteva zile

| Baton a răspuns:

Daca avea windows 7 sau vista le are automat cu windows cu tot.sunt niste widgeturi de la windows unde poti pune mai multe chestii nu numai starea vremii sau data si ora.
daca ai XP poate te ajuta asta http://www.wikihow.com/......ac-Desktop
sau asta http://labnol.blogspot.com/......s-for.html

o seara buna!

| educatie2021 a răspuns:

Are gadget-uri(asa se numesc)... probabil foloseste windows 7 dar si pentru windows xp exista

dai un search p google

| YourDailyApple explică:

Am xp, si nu imi apare la Start, Gadget-uri, si nici in alta parte nu gasesc.

| Gothick666Boy a răspuns:

Da.stiu eu. intri pe "google" dupa aia dai sus "mai multe" si iti apare o lista dai la "si mai multe" apoi dai la "desktop" dupa aia dai la instaleaza " google desKtop si mai incolo te descurci...suckes... dai fundita puppy dog eyes

| Luchian_Adelina_1992 a răspuns:

Scuzati ca intreb aici dar sunt noua pe aici. aveti idee de ce la gadgetul meteo imi apare noapte in loc de zi si invers? multumesc anticipat