| costinflorea a întrebat:

Am vazut pe un site ceva cu "1337" folosit ca adjectiv sau calificativ, stie cineva ce inseamna? Ca nu ma prind!

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Am cautat ''1337'' pe internet si am gasit un ''urban dictionary'' care mi-a tradus aceste litere ca fiind ''leet''=tare; cool.pe site-ul www.123urban.ro scria ca aceste litere sunt folosite de hackeri pentru a inlocui cuvinte. sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor sa te lamuresti.1337=leet=cool; tare

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine de la "elite"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1337 leet =elite bun la ceva (hack cs ...etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce analizam la adjectiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1337 se foloseste la jocuri de obicei, si inseamna PRO(Profesionist), si vine de la Elite

| ciprian66 a răspuns:

Aici ai de-a face cu un jargon de pe internet, care poate fi tradus "leet" si inseamna "elite". Practic, ce ai gasit tu se referea la un superlativ: ceva e "1337", ceva e de elita, ceva e supertare.