| anonim_4396 a întrebat:

Am VLC Media Player cea mai nouă versiune. Dacă vreau să deschid ceva cu VLC în Mozila Firefox sau Chrome, nu îmi merge, îmi merge numai în Internet Explorer! L-am reinstalat, şi am bifat Mozila Firefox, însă tot nu merge! Ce să fac?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Spune-mi in Mozila la Unelte -> Suplimente -> Module ->daca ai VLC web plugin 2.0.2.0. instalat. Daca este instalat inseamna ca trebuie sa stabilesti Mozilla sau Chrome ca browser implicit.

SETARE MOZILLA CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Mozilla Firefox, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe Firefox si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.
Bafta!