| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 10 și ieri s-a făcut un update care a durat ceva timp. De atunci windows defender nu mai funcționează deloc, se activează și se dezactivează singur iar când încerc să-l activez se dezactivează după 2 secunde. Nu pot nici măcar să pornesc o scanare.
Trebuie să specific că nu am instalat alt antivirus.
M-am uitat prin setări și arată că este activat deci ce e de făcut?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Noul antivirus ar trebui sa dezactiveze Defenderul.

| K0sti a răspuns:

Porcaria de windows defender nu are ce cauta pe calculator!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Care noul? Nu am niciun antivirus instalat deoarece într-adevar alt antivirus dezactiveaza windows defender,

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa faci asta si sa restartezi PC-ul: http://windows.microsoft.com/......der-on-off