| GiovanniVDM a întrebat:

Am Windows 7, merita sa imi iau Windows 10? Si mai am o intrebare, PC-ul meu este asa:
-i3
-8Gb Ram
-Nvidia GeForce 720 ti
- 2TB (spatiu pe Hard Disk)
Imi va merge mai greu pe Windows 10 decat pe Windows 7? Si jocurile ruleaza mai bine pe Windows 10? !

Răspuns Câştigător
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Au demonstrat niste baieti ca pe windows 10 obti mai multe fps-uri la jocuri, deoarece este putin mai bine optimizat decat 7.
Windows 10 e mult mai bun. Nu vorbesc din opinia mea, treaba e demonstrata! Diferenta nu este uriasa, dar se observa!

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Placa video e o pirjoala, deci jocurile nu vor rula mai bine, ci doar mai putin prost. In rest ar trebui sa mearga mai binisor W10.

| Alin_Mario_1996 a răspuns:

Ar fi o idee mai buna sa iti ei windows 10 merge mai bine decat 7 si jocurile merg mai bine

| asuari a răspuns:

Instaleaza-ti 10.Eu am i3, 4gb ram(in viitor ii voi face upgrade la 8 gb) si nVIDIA 920m pe un laptop cu Hard Disk de 1Tb si merge perfect.Ca jocuri merge foarte ok.Am jucat GTA5, Rise of Tomb Raider, Dead Space, FIFA16, PES17 si cam toate eu mers pe High-Medium cu cateva ajustari minore.Primordial este GPU pentru jocuri.Eu am W10 si-s multumit.

| marius_1074 a răspuns:

Iti merge f bine si cu windows 10, eu de cand il am.nu am mai avut probleme cu pc, virusi etc. merita, mie imi place mult, se misca super, acum faci cum crezi,.

| Nimeni10 a răspuns:

Windows 10 e viitorul.

| untu a răspuns:

Daca ai windows 7, nu merita sa iei un windows 7 pentru ca calculatorul tau cumparat este proiectat pentru windows 7, nu pentru windows 10, nu stiu daca suporta! Cred ca la windows 10 va lucra mai greu si nu cred ca se vor rula mai bine jocurile pe windows 10! Cred ca ramaneti la sistemul de operare windows 7 ultimate ca ruleaza mai bine toate jocurile!

| GiovanniVDM explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Daca vreau sa fac update de la 32 bit la 64 bit si am Windows 7 pot sa instalez Windows 10 pe 64 bit (adica sa fac amandoua de deodata)?