| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, fara jigniri va rog..nu am experienta la chestii de genul. O sa va ofer niste date mai jos despre componentele pc-ului meu si as vrea sa stiu daca pot sa imi instalez windows 8.
Procesor : Pentium(R) Dual Core CPU, E5700; 3.00 GHZ
Installed memory(Ram) : 4.00 GB
Spatiu Hard Disk: 334 GB
Placa video : Direct x11 ( Name: Nvidia GeForce GT 520; Manufacturer: Nvidia; Chip Type : GeForce GT 520)
Rezolutie ecran : 1440 x 900.

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut! Poți pune orice sistem de operare dorești, toate ar trebui să meargă.

| Crackman a răspuns:

În mod normal poți sa pui orice sistem vrei tu.
Chestia este ca cu cât este mai nou cu atât o sa ceara mai mulți ram sa meargă asa ca un win 8 momentan este okkay

| flixbuster a răspuns:

Da, Windows 8 va merge fara nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti, daca nu pui accent pe gaming

| Catalinlupu23 a răspuns:

Poti instala windows 10 x64, pentru ce te ajuta x64, pentru a-ti citi toti ramii.Nu recomand windows 8 dar daca tu vrei poti sa tii l pui pe x64.