| anghelescu a întrebat:

Am windows 7 si cand intru in in personalize imi arata ca in fotografia de aici:http://img39.imageshack.us/img39/2757/51542743.jpg dar eu sunt administratorul PC. am luat un virus si atunci nu puteam porni task maneger si nu puteam sa schimb wallpaper-ul cum pot face sa pot schimba iar wallpaperul am incercat cu registri cleaner da nu am mers am curatat chiar eu in regedit ce nu vroiam in polices ce ma fac cum schimp wallpaperul? am incercat si cu scimbatorul de walpaper wall master pro

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu și mai sigur ar fi să-l reinstalezi, iar ca măsură de precauție să instalezi o suită de securitate potentă (un internet security de la Kaspersky, BitDefender sau Norton).
Ai putea să încerci să-l devirusezi dar succesul nu e garantat.
Fără măsurile astea de precauție degeaba instalezi Vista că o să ajungi într-un final în aceeași situație.

2 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Pai daca e virusat, ar fi bine sa ii dai o reformatare si sa-ti instalezi "windows vista".

| -=AleCS=- a răspuns:

Deci sincer windows 7 e o mare prostie, mai bine iti pui windows vista, nu e asa mare diferenta, am avut si eu windows 7 si facea la fel nu puteam sa instalez macar un amarat de program ce sa mai zic de net nimic, a trebuit sa ii fac din nou conesinea si dupa mergea ff greu, mi-am pus iar windows xp, e cel mai bun