| rafy a întrebat:

Am windows 7 si vad ca din ce in ce da mai multe err de genu ala stopped working si nust ce sa fac mias pune vista dar nust daca nu va face la feel... voi ce ziceti?

10 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Pai din ce cauza iti apar? n-au cum sa apara asa dintr-o data din nimic! Ai vreun program/driver incompatibil(versiune prea veche) cel mai probabil.

| Dominicc a răspuns:

Windows 7 nu prea e ma de calculatoarele noastre...

e pentru aia de la birouri care il folosesc pentru un anumit program si tot asa.

e prea "dur" cu calculatoarela noastre

la multi le merge greu, nu le merg unele jocuri, le da error si etc.

asta s'ar intelege.

tot la Windows Xp sp2-3 imbunatatit raman.
nu imi da errori si stiu perfect cand apare o problema cum sa o rezolv.

| Dominicc a răspuns:

Atunci daca iti permiti ia un Cd originall cu wondows 7 si nu o sa mai ai probleme sau erori.

pentru ca e original ar trebui 100% sa nu aiba probleme.

de pe net stii cum e...
din ce in ce mai slab.

si de aceea se duce repede

| Altu a răspuns:

Am avut vista un an, am 7 de vreo 3 luni, si e superior din toate punctele de vedere.
Erorile tip 'stopped working' se refera la un program (ex. Firefox has stopped working). Daca iti da la un singur program acolo e problema, nu la windows. Daca'ti da la multe programe ori nu ai suficiente resurse ori ai bug, ori ai virusi.
Recomand XP, nu vista in cazul in care nu ai resurse pentru 7.

| rafy explică:

Resurse am am 3 gb de ram procesor amd athlon x64 2800+ placa video nvidia 8600gt si hdd de 1tb deci cel mai slab e procu si vreau sa il schimb da nu am bani acum si nici xp nu pun ca da celebra err dont send

| adriancl a răspuns:

Asa patesc si eu cu vista ultimate...imi sp has been stoped la mai multe chestii. sadsadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DEpinde ce windows 7 ai instalat frate ieu il am de 4 luni si nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia cumpără tu unul nou din magazin și instalează-l. Să ne zici apoi dacă mai ai probleme (lucru de care mă îndoiesc).
Eu am Vista pe un laptop și 7 pe celălalt (laptop-ul cu Windows 7 e mai slab decât cel cu Vista dpdv al configurației). Ambele au sisteme licențiate (Vista - licență OEM venită cu laptop-ul, 7 - licență de la facultate). Niciunul nu comentează și rulează fiecare câteva zeci de programe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auziti am si eu o problema am win 7 am 4 gb ram am hard de 320gb am procesor 2. 53 intel dual core si nu stiu cum sa vad cat am placa video care site add aly_sweet_boy09 va rog mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care ma ajuta si pe mine am win 7 cu cd origina l-am 4 gb ram proc intel dual core de 2. 53 hard 320 gb placa video 2 gb si am silent aim pentru cs inainte aveam vista si mergea dar acum pe win 7 imi da eroare has stopped working care ma poate ajuta add aly_sweet_bo