| anonim_4396 a întrebat:

Am windows vista si vreau sa imi instalez xp dar nu ma lasa pentru ca imi zice ca am o versiune noua. Ajutati-ma! Va rog!

5 răspunsuri:
| bozo a răspuns:

Idem.

| bozo a răspuns:

Instalarea o faci cu CD-ul bootabil de XP offline. Nu poti porni instalarea din Vista si nu poti face upgrade. Din BIOS setezi CD-ROM ca si primul in lista de boot (pornire). Apoi installerul XP te va conduce pe parcurs. Nu uita sa faci backup la lucrurile utile.
Ai in vedere ca XP nu mai este sustinut de Microsoft din mai 2009.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta un expert ca sa il instaleze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi apare start windows normaly

| machupicchu a răspuns:

Acum am xp (versiunea noua) dar m-am inteles mai bine cu vista si bineinteles ca am sa-l schimb. Are cine sa o faca...