| blue29 a întrebat:

Are cineva netbook HannSpree? Sunteti multumit de el? Bateria tine aproape 5 ore cat zice in specificatii? http://www.emag.ro/......SN10E11BEE
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Hello. Si eu ma gandeam sa mi iau un netbook. Am vorbit cu un amic specialist in IT si mi a spus ca a vazut multe la alti prieteni si ca nu sunt prea grozave. Cand am cerut detalii, mi a explicat ca memoria de 1 GB ar fi insuficienta pentru a naviga pe net in acest moment, in conditiile in care site urile au devenit mult mai complexe, avand continut multimedia care necesita putere de calcul pentru redare, precum si minim 2 GB memorie. Am probat si eu cateva prin magazine si am ajuns la concluzia lui. Un netbook care sa faca fata la un youtube, mess deschis si eventual un winamp in background are nevoie de 2 GB memorie si eventual un procesor ceva mai bun decat Atom. Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am acest notebook, sunt foarte multumita de el, bateria tine chiar si 7 ore...internetul merge perfect pe el, merg si jocurile gen nfs, sims, counter strike. eu sunt f multumita de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte multumit de laptop, nu stiu ce specialist spune ca e nevie de 2 Gb RAM pentru a naviga pe internet in conditiile in care un site are cativa MB iar un filmulet youtute cateva zeci. Windows xp ocupa aprox 500 mb RAM cu cateva aplicatii deschise ( messenger, winamp, explorer). Nu cred ca sunt site-uri care sa ocupe 500 Mb si nu ai unde sa ii incarci cand le accesezi. Un astfel de laptop este necersar pentru cine care isi verifica emailul, navigheaza pe internet si foloseste un office. Daca chiar vrei 2 Gb de ram ii mai poti adauga 1 Gb este in jur de 100 de lei. Inca ceva: nu te gandi ca laptopurile de firme cunoscute sunt mai bune, este acelasi lucru. EXEMPLU: Sony Vaio 5. 000 de lei un laptop, gasesc la alta firma cu 2. 000 de lei. De ce? Scrie pe el SONY VAIO: 2. 000 lei costa ca e SONY si 3. 000 ca e VAIO.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un laptop hannspree si pot afirma ca e foarte bun pentru clasa lui. nu ai probleme cu el pe net. Sigur ca nu e un computer de la nasa. specialistul care zice ca acest minilaptop nu e bun pe net este invidios si este platit sa faca asemenea afirmatii