| AnonimaPunct a întrebat:

As vrea sa o rog pe mama mea sa imi cumpere un telefon mobil Motorola Defy, insa am auzit ca telefoanele de la Motorola nu rezista mai mult de doua zile fara a nu fi puse la incarcat. Cine are Motorola (de preferat chiar Defy) ma poate ajuta, va rooog? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Intrebare, ai tu ce face cu android? Ai ce face cu un smartphone?
Sau il vrei doar pentru fite?

@Alynutza
Nu vorbii in necunostinta de cauza.
Procesorul de la Motorola Defy este foarte overclockabil, pe-al meu l-am dus de la 800MHz, la 1200MHz, si este foarte stabil, nu am probleme, iar in banchmark-uri iese mai sus chiar si decat Samsung Galaxy S.

@iLoveyou
Tu stii ce e ala un sistem de operare? Cum poti recomanda un LG fara SO in defavoarea unul smartphone cu android?
Si in plus toate smartphone-urile se descarca repede, in aprilie, mai va primii upgrade oficial la Android 2.2 care este mult mai optimizat, foloseste performantele mai bune, si mareste autonomia considerabil.

La pretul lui este cea mai buna alegere.

CRISSYfanBONJOVI, te-ai gandit sa-ti procuri tu bani si sa-ti cumperi singur telefonul?
In vremurile astea de criza, vrei sa-ti ia parintii telefon de 1030-1200 ron?
Nu ai pretentii...

| ΔH a răspuns:

La 12 ani, nu ai nevoie de Defy, in cazul acesta mai bine asculti de recomandarea lui iLoveyou si iei LG KS360

| unknownn a răspuns:

Motorola? Ia-ti gandul...mie mi se pare ce-l mai prost telefon, mai bine un Samsung, LG sau Nokia...prefer Nokia

| terorvlad a răspuns:

Fals, pe mine ma tine defyul 3 zile cu 1 ora de internet, 1 de jocuri si 30 minute de vorbit la telefon.

| andrei112 a răspuns:

Daca iti iei telefonul si il tii fara sa ii faci nimic te tine mult si bine, cam o saptamana jumatate. Daca stai pe el continuu pe internet(de exemplu), tine in jur de 6 ore. Asta nu e o problema, nu cred ca gasesti multe smartphone-uri care sa tina mai mult. Telefonul are si avantajul sistemului de operare Android, care ofera o gama foarte larga de aplicatii (mult mai bun, dupa parerea mea decat Symbian sau Windows Mobile). Asadar, cred ca Motorola DEFY este o alegere buna.

| andrei112 a răspuns:

@iLoveyou Un Samsung ar fi o idee destul de buna atat timp cat iei unul cu Android nu cu Windows Mobile. Nokia sunt bune, dar totusi Androidul e mult superior Symbianului. Cat despre LG KS360, nu are "nicio treba". Motorola DEFY e un smartphone de clasa superiora, cu ratingul de protectie IP67 care este foarte mare. LG KS360 nici macar nu este smartphone, este un "amarat"(in comparatie cu DEFY) de feature(java) phone. KS360 nu va putea niciodata rula aplicatiile pe care le poate rula DEFY avand in vedere ca el suporta doar aplicatii java. Camera la KS360 - 2Mpx, DEFY - 5Mpx. Rezolutia displayului la KS 360 : 240X320, DEFY 480X854, adica mai mare de 4-5 ori etc. In concluzie, nu poti compara aceste doua telefoane.

| AnonimaPunct explică:

@andym, poate ca am cautat pe net o oferta si am vazut pe site-ul Orange o oferta fff buna... si eu nu am cum sa obtin atatia bani singura... pentru numele lui d-zeu, am 12 ANI! ce vrei sa fac?! sa spal pe jos pentru maruntis?!
@alynutza: merci pentru raspuns big hug
@iloveyou: big hug merci pentru raspuns
@andrei0105: merci big grin

| dima2001_7762 a răspuns:

Eu am telefon Motorola si tine o saptamana