| Leonis2014 a întrebat:

As vrea sa stiu care e diferenta intre android 4.1 si 4.2? Si as vrea sa stiu daca in viitor as putea sa fac un upgrade pentru android 4.4 pe un Huawei ascend y511! Dau FUNDA celui care explica cel mai bine!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Android 4.2 este ceva mai bine optimizat fata de 4.1. Si se misca putin mai bine prin urmare. Si nu, nu o sa poti sa faci update la 4.4.

| ciprian2001 a răspuns:

Pai,eu am un Huawei ascend y300 si pot sa iti spun ca fiecare Huawei are pe desktopul sau un program numit "actualizare sistem" daca il ai pe romana. Oricum,cand vor fi disponibile actualizari ti le va arata acolo, sau daca le ai dezactivate intra tu in programul ala si dai actualizare online.Ti se vor descarca, va fi necesar un restart la telefon, si dupa aceia totul va fi la fel, doar ca vei avea androidul upgradat. Diferenta intre android 4.1 si 4.2 sunt bug fixes din cate stiu