| JustAStar a întrebat:

As vrea sa stiu unde pot gasi cablu USB pentru LG gt400... l`am luat d pe net si nu stiu cat costa unul sau ...imi ziceti pls la ce ajuta un microSd si cum se foloseste de unde pot cumpara si cat costa.mersi anticipat. fundita!:*

3 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

Micro SD este cardul de memorie pentru telefon. Preturile acestuia variaza in functie de cat de mare vrei sa fie (de 512MB, 1GB, 2GB). Cele mai bune preturi le gasesti pe www.emag.ro

| Aliutza a răspuns:

Mergi la Germanos. Sigur gasesti acolo.
Un card microSD se introduce in telefon (exista un loc special pentru el) si te ajuta sa stochezi date (muzica, poze, filmulete, etc) pe el. Astfel, mareste memoria totala a telefonului. Se cumpara tot de la reprezentantele de telefonie mobila sau din mall, de la raionul unde gasesti si tastaturi, mouse`uri, webcam`uri, huse de protectie pentru telefon, etc.

| ozulll a răspuns:

Pentru cablu de date: http://www.okazii.ro/catalog/52686261/vand-cablu-date-lg-gt405-gt400.html
un microsd este un card de memorie pe care il poti folosi la telefon, aparat foto. un card reader nu e scump - pana in 100 lei si gasesti la orice firma care vinde componente de calculatoare. cardul in sine e foarte ieftin, depinde de capacitate