| motanul49_8480 a întrebat:

As vrea un dekstop sau un laptop bun pe care sa-l folosesc in jocuri de ultima generatie, navigare internet, vizualizarea filmelor etc. am deja monitorul pentru dekstop. ce m-ati sfatuii sa imi cumpar?

3 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Un sfat:daca nu esti om de afaceri ca sa te plimbi cu laptopul ia un pc.In pc poti face cate upgrade-uri vrei tu, dar la laptop este foarte greu si mult mai scump.Un pc performant il cumperi cu 1500 ron dar un laptop performant nu.

| Ovidiu a răspuns:

Pentru jocuri e mai bine sati cumperi un desktop. Laptopurile nu au racirea care o au desktop-urile. Cand pc-ul ruleaza un joc acesta lucreaza mai mult ducand la incalzirea componentelor hardware(placa video, hdd, procesor)

http://reteaua.emag.ro/c/ovidiu-zapodeni