| andrefrancais a întrebat:

As vrea un program de editat gratuit. Vreau mai exact sa fac un video de un minut, in intervalul 15-40 sa fie fast si in ultimele 20 sa fie slow motion. (in primele 15 sa se miste normal).

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

LightWorks varianta Free,

https://www.lwks.com/....../index.php

sau si mai bine,
DaVinci Resolve 16 Free

https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/

Din pacate in LighWorks poti salva doar rezolutii HD (1280x720) insa DaVinci Resolve este o bijuterie.

Daca vrei doar slow motion, cred ca te descurci bine si cu OpenShot sau ShotCut.

Tutoriale gasesti cu duiumul pe YouTube, pentru oricare dintre ele. (daca stii ce si cum sa cauti)

| raMLesS a răspuns:

Lightworks, e ce mai bun si basic program.
Uita-te la tutoriale, joaca-te cu clipurile, creeaza tranzitii, adauga efecte, etc... Asa o sa intelegi mult mai usor programul.
O sa iti ia 2-3 zile sa te obisnuiesti, dar o sa faci treaba buna cu el.
Aia cu slow motion si fast motion e simplu, uita-te la tutoriale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro show gold

| denisTiky a răspuns:

Fimora e un program de care m-am folosit sa fac niste video-uri doar ca trebuie sa il cumperi sau sa il activezi cumva(cum am facut si eu dealtfel) pentru ca iti va aparea logoul de la program pe fundalul videoului si arata ingrozitor. In rest, programul are niste efecte, cred ca si slow motion dar sa nu te astepti ca e acel slowmo ca si la slowmoguys ca nu are cum daca nu folosesti camera speciala. Eu il recomand, mi-am facut treaba cu el. Bafta!